Ochranné a rozlišovací hadičky

Ochranné a rozlišovací hadičky (bužírky) se vyrábějí z měkčeného PVC technologií vytlačování na šnekových vytlačovacích strojích. Používají se v automobilovém a elektrotechnickém oboru jako ochrana proti elektrickému průrazu a mechanickému poškození izolovaných vodičů, barevnému rozlišení a také jako ochrana lan, táhel, řetězů apod.
Bužírky splňují podmínky evropských norem o odolnosti proti elektrickému průrazu.
Bužírku lze využívat i k mnoha jiným účelům a v nejrůznějších oborech, např. jako výplně v galanterním průmyslu (ucha tašek), návleky držadel, k vyplétání volných ploch, které nejsou namáhány nebo zatěžovány (náhrada lýka, proutí apod.), k oplétání demižónů apod.

Bužírky vytlačujeme ze dvou svými vlastnostmi odlišných typů směsí měkčeného PVC:

Hadičky s tvrdostí PVC 80 ShA

Jedná se o klasické teplem smrštitelné hadičky, známé také pod označením 1100 (hadice ochranná a rozlišovací).

Hadičky s tvrdostí PVC 90 ShA

Tyto bužírky se vyznačují vyšší tuhostí. Jsou vyráběny tak, aby i po navinutí si zachovaly kruhový tvar a nezplošťovaly se, což výrazně usnadňuje jejich aplikaci při vytváření kabelových svazků a celkově při vsouvání jakýchkoliv výplní.

Technické údaje:
měkčené PVC, tvrdost 80 ± 3ShA
mez pevnosti v tahu při přetržení min. 14 MPa
poměrné prodloužení při přetržení min. 180%
odolnost proti natržení 80 KN/m
odolnost vůči elektrickému průrazu 20 kV/mm
teplota křehnutí při aktivním ohybu -15°C
teplota měknutí +90°C

Technické údaje:
měkčené PVC, tvrdost 90 ± 3ShA
mez pevnosti v tahu při přetržení min. 18 MPa
poměrné prodloužení při přetržení min. 200%
odolnost vůči elektrickému průrazu 20 kV/mm
měrný vnitřní odpor při 23°C  min. 2.1012 Ω.m 
měrný vnitřní odpor při 70°C  min. 4.1012 Ω.m
teplota křehnutí při ohybu -40°C
teplota měknutí +90°C

Standardně vyrábíme černé a bílé hadičky v rozměrech: 4 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm, 20 mm, 22 mm, 25 mm a síle stěny 0,5 mm.

Standardně vyrábíme černé a bílé hadičky v rozměrech: 4 mm, 5  mm, 6  mm, 7  mm, 8  mm, 9 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm, 20 mm, 22 mm, 25 mm a síle stěny 0,5 mm.

Uživatelské provedení

Hadičky jsou navíjeny na kartonové jádro. Náviny mají hmotnost 2 kg nebo 5 kg dle průměru. Bužírky lze dodávat rovněž v metricky měřených návinech. Hadičky se mohou u větších průměrů při navíjení vlastní vahou zplošťovat, pro zachování kruhovitého tvaru mohou být navíjeny i na papírové cívky. 

Hadičky o vnitřních průměrech 1,5 mm, 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm a 10 mm a síle stěny 0,5 mm mohou být balena v balení HANDBAG. Hadička je navinutá do válečku v ochranné síťce, z níž lze bužírku jednoduše vytahovat a odstřihovat potřebné délky, aniž by se zauzlila. Pro každý průměr jsou k dispozici nejméně dvě různé délky návinu. Délky návinů se pohybují v rozmezí 15 m až 200 m v závislosti na průměru bužírky a jsou voleny tak, aby velikost návinu měla praktické rozměry, vhodné při ruční manipulaci.

Rozměry a barvy odlišné od standardních vyrábíme na základě individuálních objednávek.

Minimální objednací množství je 15 kg v daném rozměru a barvě, resp. množství metrů odpovídající této hmotnosti.

Naše technologické vybavení umožňuje  vytlačovat bužírky v široké škále rozměrů od vnitřního průměru 1,5 mm až do 70 mm a síle stěny od 0,4 mm do 3 mm a v různých barvách (nejběžněji  červené, žluté, modré, zelené, hnědé, béžové, šedé). Do rozměru 32 mm vnějšího průměru jsme vybaveni ucelenou řadou vytlačovacích nástrojů. Pro průměry větší než 32 mm máme pouze některé vytlačovací nástroje. Obvyklé značení rozměrů v mm je  d/s (d = vnitřní průměr / s = síla stěny)
Pro tyto individuální výroby je minimální objednací množství 25 kg.
V případě objednávky na technologicky významné množství nebo s výhledem dlouhodé spolupráce můžeme velmi  rychle  dle naší dokumentace nechat zhotovit příslušné nástroje i pro rozměry nad 32 mm vnějšího průměru.

Hadičky ochranné a rozlišovací mohou spotřebitelé, výrobní firmy s nevelkou spotřebou i maloobchodní prodejci v menším celkovém množství nebo návinech v kratších metrážích zakoupit v široké škále délek i barev v našem partnerském internetovém obchodu České plasty.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023